Jdi na obsah Jdi na menu
 


Arjen Robben (* 23. ledna 1984 Bedum) je nizozemský útočník Chelsea. „Robben má před sebou zářnou kariéru, ještě lepší než jsem ji měl já“, prohlásil na útočníkovu adresu jeden z nejpovolanějších a to Johan Cruyff.

Pro Robenna hraje i jeho věk, ve 22 letech už vyhrál dvakrát se svým klubem Chelsea dva anglické tituly a na mistrovství světa ve fotbale reprezentuje svou rodnou zemi - Nizozemí.

Robben je považován za největšího světového talenta a reprezentační trenér Marco van Basten si to moc dobře uvědomuje, proto hru nizozemského týmu ladí tak, aby seděla hlavně Robbenovi a jeho útočným schopnostem.

S fotbalem začal v klubu FC Groningen, odkud odešel za 4,2 miliiony euro do dalšího nizozemského celku PSV Eindhoven. Teprve tam se pořádně projevily Robbenovy kvality a kolem něj začaly nenasytně kroužit velkokluby jako jsou Manchester United a další, nakonec jej ulovila londýnská Chelsea v roce 2004 - a udělala dobře, jelikož o pár měsíců později na evropském šampionátu v kopané Robben poprvé ukázal světu co umí.

Předpokládá se, že budoucnost fotbalu se bude motat právě kolem Arjena Robbena, a že jeho čas teprve příjde.